psy

WALIJSKI TERRIER

 • zabawki drewniane wrocaw
 • Walijski terrier (Welsh terrier — czyt. łelsz terrier) jest bli­skim krewnym szorstkowłosego foksterriera i różni się w zasadzie tylko maścią. Jest on również szorstkowłosy, lecz czarny podpa­lany lub szary i może o trochę mniej obfitym owłosieniu i bardziej zwartej sierści. Charakter ich jest spokojniejszy i są one mniej awanturnicze, lecz w pracy uważane są za równie wartościowe jak ich kuzynowie foksterriery.
  Walijski wzorzec terriera określa go jak następuje: WZORZEC Głowa. Płaska, lecz nieco szersza niż u foksterriera. Silne, wyraźnie zarysowane szczęki nadają mu bardziej męski charakter niż foksterrierowi.
  Krawędź czołowa. Mało wyrazista, proporcjonalna dłu­gość pyska od czoła do końca nosa.
  Nos: czarny. Oczy. Małe, nie za głęboko osadzone, lecz i nie wypukłe, ciemnoorzechowe, wyraziste i wyrażające odwagę.
  Uszy. Kształtu litery V, małe, nie za cienkie, wysoko osadzo­ne, załamane ku przodowi i przyległe do policzków.
  Szyja. Umiarkowanej długości i grubości, lekko wygięta i prze­chodząca wdzięcznie w linię karku.
  Klatka piersiowa. Umiarkowanie głęboka. Żebra foremne, silne.
  Grzbiet. Krótki. Zad silny, biodra i uda muskularne i dostatecznie długie. Stawy skokowe proste, dobrze związane i silne. Kończyny: proste i muskularne o silnym kośćcu z prostymi i silnymi wiąza­niami stawów. Łopatki: długie, ukośne i we właściwej proporcji do grzbietu.
  Stopy. Małe, okrągłe, kocie. . Ogon. Umiarkowanie wysoko, lecz nie wesoło noszony. Sierść. Szorstka, twarda, zwarta i gęsta.
  Maść. Czarna podpalana albo ciemnoszara podpalana, bez czar­nych plam.
  Wzrost: w kłębie 38 cm dla psów, u suk odpowiednio mniej. Waga: 9 kg średnio w roboczej kondycji; nieznaczne wahania dopuszczalne. projekt ogrodu ogrody-aj.pl/inwestorzy-indywidualni/

  Polecane strony :

  Copyright 2011